Зниження температури тіла продовжує життя

280

Довгий час вважалося, що температура тіла 37 градусів Цельсія ідеальна для людини. Однак нове дослідження показало, що температура 36,5 градусів Цельсія більш корисна для здоров’я.
Експерименти з гризунами показали, що охолодження мишей на половину градусів подовжує їхнє життя на 20%. Це еквівалентно 7-8 людських років.


Зниження температури тіла продовжує життя

Відомо, що вживання на третину менше калорій, ніж зазвичай, збільшує тривалість життя мишей і інших ссавців на 40% і знижує температуру тіла на половину градуси. В даному випадку поки залишалось незрозумілим, що саме подовжує життя: знижена температура або низькокалорійна дієта. З’ясувати цей факт уявлялося досить складним, оскільки ссавці підтримують однакову температуру, незалежно від навколишнього середовища.

Команда вчених для зниження температури тіла вдалася до генетичного зміни. Фахівці використовували ген – розділяє білок 2, який змінює функцію мітохондрії в клітини. Він спонукав її виділяти енергію у вигляді тепла.

Дослідники помістили ген в групу мозкових клітин в гіпоталамусі тварин і поблизу центру, відповідального за контроль температури тіла.

Ген нагрівав цю зону, що викликало зниження решти тіла на 0,3-0,5 градуса.
Експеримент показав, що “охолоджені” самки мишей жили на 20% довше, а чоловічі особини – на 12%, повідомляє Nature.