Знайдений метеорит виявився несхожим на інші

614

Вчені знайшли метеорит розміром з м’ячик, який розташовувався на глибині 800 метрів під гігантським кратером Мороквенг (Morokweng) у Південній Африці.

Об’єкт віком 145 млн. років за своїм складом був несхожий ні на один з відомих метеоритів. Ще однією цікавою особливістю стало те, що той залишився неушкодженим після впливу екстремальної температури під час вибуху.

Концентрація в ньому елементів платинової групи дозволила віднести 25-сантиметроввый метеорит до категорії LL хондритів (LL-ordinary chondrite).

Однак інші характеристики віддаляють його від цієї групи, наприклад, наявність силікатних і сульфідних елементів.
Вчені не можуть відповісти, чому цей метеорит не був пошкоджений.
Було підраховано, що при падінні 250-метрового меторита стався удар, рівний по силі вибуху бомби потужністю 1 тис. мегатонн. Це в 66 тис. разів сильніше, ніж бомба в 15-кілотонн, скинута на Хіросіму. В результаті такого зіткнення повинен був утворитися кратер діаметром 5 км. Кратер ж Мороквенг має діаметр 70 км. Таким чином, цей метеорит повинен бути набагато більше, ніж 250-метровий.

При ударі такої сили повинна була вивільнитися величезна енергія, температура вибуху в цьому випадку становила б від 1700 до 13700 градусів Цельсія. Тому вчені вважають дивним, що залишки породи збереглися неушкодженими.