Знайдена масова могила дронтов

505

Прекрасно збереглися кістки двох десятків дронтов виявили вчені в ході розкопок на Маврикії.
Про дронтах (вони ж додо) мало що відомо, крім того, що ця нелітаючий птах загону голубоподібні, що мешкали на островах Індійського океану, було винищено приблизно в XVII столітті колоністами з Заходу і завезеними ними свинями.


Знайдена масова могила дронтов

Досі на Маврикії ніколи не вдавалося виявити цілого скелета цієї птиці, а останній повний набір її кісток був знищений в 1755 році пожежею в одному з музеїв англійського міста Оксфорд.

Дослідники вважають, що тільки що знайденим кісткам щонайменше 2 тисячі років. З їх допомогою орнітологи сподіваються дізнатися більше про спосіб життя загадкових пернатих.

Кістки були знайдені групою голландських і мавританських вчених в болотистому районі неподалік від цукрових плантацій на південно-сході острова. Всі вони лежали в одному шарі землі, що дозволяє сподіватися на нові знахідки при подальших розкопках.

За попередніми даними, в числі іншого виявлені фрагменти дзьобів дронтов і скелети пташенят.

У Нідерландах фахівці вже назвали цю знахідку справжнім проривом.

“Це дозволить вперше здійснити дослідження і відтворити світ, в якому жили дронти, до того як на Маврикій висадився західний людей і знищив цей вид”, – йдеться в заяві голландського музею природної історії.

А Кеннет Рийсдийк, геолог з цієї країни, який очолював розкопки, каже, що ДНК, вилучена з кісток дронтов, може стати переворотом у розумінні того, як жила ця птиця.

Португальські і голландські колоністи висміювали дронта за його розмір і відсутність страху перед озброєним і голодним мисливцем. З голландського “додо” перекладається як “дурило”, так і в англійській в останні пару століть означає те ж саме, повідомляє ВВС.