Зірки-привиди поставили вчених у глухий кут

606

Нові дослідження двох померлих зірок з допомогою рентгенівської обсерваторії Chandra агентства NASA принесли більше загадок.


Зірки-привиди поставили вчених у глухий кут

Об’єкти, розташовані в області під назвою DEM L316, знаходяться в 160 тис. світлових років від Землі в галактиці Large Magellanic Cloud (LMC). Ця структура утворена із залишків двох наднових зірок – гарячого газу і розкиданих частинок масивних зірок, які припинили своє існування в результаті сильного вибуху.

Вчених вразив той факт, що залишки зірок сформувалися парою. Поки у астрономів немає чіткого пояснення, яким чином це відбулося.

Раніше вважалося, що це явище вийшло в результаті поділу однієї нової зірки на дві частини. Однак японський супутник ASCA з ренгтеновской установкою показав у 2001 році, що об’єкти мали різні складові елементи.

Дослідження, проведене за допомогою Chandra, також довело, що це залишки двох різних зірок.

Обсерваторія, що базується в космосі, визначила, що нижня права частина містить набагато менше заліза. В ході моделювання було з’ясовано, що нижній об’єкт був створений, коли верхній шар зірки, яка за розмірами в 10 разів була більше Сонця, залишив її в результаті вибуху, внутрішній шар утворив щільну нейтронну зірку або чорну діру.

За іншими припущеннями, зірка, яка вибухнула, могла виникнути як білий карлик, вона запозичила складу від свого компаньйона. Коли ж вона стала в 1,4 рази важча за сонце, зірка не могла витримати свою вагу і вибухнула, виділивши велику кількість заліза в космос.

Однак хоча раніше і були припущення, що два об’єкти, що залишилися від зірок, тільки візуально знаходяться разом, новий вимір швидкості газу в цих двох регіонах показало, що вони розташовуються в одній області.
New Scientist