Земні мікроби десантувалися на супутник Сатурна?

437

Мікроорганізми, які жили на Землі, цілком могли потрапити на супутник Сатурна Титан. До такого висновку прийшли американські вчені, які представили свою доповідь на конференції в Х’юстоні.

На їхню думку, великі метеорити в ході зіткнення з нашою планетою могли викликати викид в космос частинок, що містять земне життя, яка могла потрапити на який-небудь об’єкт, наприклад, супутник Сатурна.
Згідно з розрахунками, проникнення осколків в космос може викликати астероїд або комета шириною від 10 до 50 км.

Відомо, що один з таких об’єктів впав на Землю 65 млн. років тому. Він утворив кратер шириною до 240 км, який став в даний час півостровом Юкатан.

Бретт Гладман (Brett Gladman) з університету British Columbia у Ванкувері, та інші фахівці підрахували, що в результаті такого вибуху в космос повинні піднятися близько 600 мільйонів фрагментів.

Деякі з них могли подолати силу тяжіння і досягти Юпітера або Сатурна за мільйон років. За їх словами, 20 осколків досягли Титану. Треба сказати, що такі об’єкти, як супутник Сатурна, давно викликають величезний інтерес серед наукової громадськості, оскільки умови на даних об’єктах цілком придатні для того, щоб на них могло зародитися життя, повідомляє ВВС.