Загадкову зірку віддаленої планети все-таки виявили

520

Зірку, біля якої раніше була знайдена одна з найбільш віддалених від Землі планет, все-таки була виявлена за допомогою космічного телескопа Hubble.

Сама планета була зафіксована три роки тому. Для її пошуку була задіяна так звана технологія гравітаційної микрофокусировки. Її можна використовувати, коли одна зірка проходить попереду іншої. Гравітаційна сила близької зірки змінює світ знаходиться за нею зірки. Створюється ефект лінзи. У результаті зірка, розташована ззаду, світиться більш яскраво, потім протягом кількох місяців її світло тьмяніє, коли вони розходяться.

Короткий спалах світла дозволила виявити присутність планети навколо зірки, яка виконує роль лінзи.

Цей прийом можна використовувати для виявлення далеких об’єктів, які не можна визначити за допомогою інших технологій.

Вчені до цього моменту мало знали про головній зірці. Тепер астрономи вперше змогли характеризувати її. Зірка під назвою OGLE-2003-BLG-235L/MOA-2003-BLG-53L розташовується на відстані 19 тис. світлових років від Землі. Таким чином, це друга за віддаленості планетарна система.

Дослідження проводилося фахівцями університету Нотр Дамм в Індіані, США. Перша і наступна за нею зірки майже зливаються в небі. Однак у зв’язку з тим, що зірки мають різні кольори, Hubble зміг визначити зсув, використовуючи колірні фільтри.

Вчені підрахували, що маса зірки становить 63% від маси нашого Сонця. Що стосується, планети, то вона в 2,6 разів більше, ніж Юпітер. Вона обертається навколо своєї зірки на відстані 4,3 астрономічної одиниці (одна одиниця дорівнює відстані між Землею і Сонцем). Це схоже на орбіту Юпітера, повідомляє New Scientist.