Загадкова зірка все-таки виявлена

527

Вчені змогли знайти таємничу зірку, яка довгий час ховалася за Eta Carinae, зіркою, знаходиться в Чумацькому шляху на відстані 7,5 тис. світлових років від Землі. Довгий час астрономи припускали наявність такого об’єкта, проте зафіксувати його не вдавалося. Справа в тому, Eta Carinae вела себе вкрай незвично. Таке її поведінку можна було пояснити тільки наявністю поряд іншої зірки.


Загадкова зірка все-таки виявлена

Eta Carinae – одна з найбільш масивних зірок у Чумацькому шляху, вона в 100 разів важче, ніж Сонце. При цьому вона видна тільки з Південної півкулі в сузір’ї Carina. Проте вчені з’ясували, що ця зірка занадто холодна для того, щоб генерувати рентгенівське випромінювання. Тим не менше, воно продовжувало виходити з цієї області. Ще одна дивина зірки полягала в тому, що кожні п’ять років рентгенівські промені несподівано зникали на 3 місяці.

Фахівці NASA вирішили застосувати апарат Far Ultraviolet Spectroscopic Explorer (FUSE) для з’ясування цього процесу. Виявилося,що новоспечена зірка гаряче, ніж Eta Carinae, і виробляє більше ультрафіолетових променів.
USA Today