Європу заселили набагато раніше

434

Печери, відкриті в південно-східній частині Італії, підлили масла у вогонь у суперечці про те, коли ж саме був заселений європейський континент.
Археологи знайшли в містечку Пирро Норд в Пуглиа залишки складних інструментів і кістки хребетних тварин. Їх вік оцінюється в 1,7 – 1,3 млн. років.

Ці артефакти говорять про те, що люди заселили Європу раніше, ніж передбачалося. Є підстави вважати, що предки людини використовували інструменти для оброблення туш тварин.
Найстародавніші свідоцтва існування людини за межами Африки були виявлені в районі Кавказу. П’ять черепів віком 1,8 млн. років археологи знайшли в Грузії.
В Азії вік найбільш древніх останків склав 1,6-1,7 млн. років (у Китаї) та 1,8 млн. років (в Індонезії).

До середини 90-х роках XX століття фахівці припускали, що гомініди прибутку в Європу близько 500 тис. років тому після того, як вони перетнули Гібралтар.

Однак знахідки в Іспанії віком 800 тис. – 1,3 млн. років дали підстави припустити, що колонізація Європи настала набагато раніше.

Відкриття в Італії дозволяє висунути гіпотезу, що люди прийшли на європейський континент через територію, яку нині займає Ізраїль.

У Пирро археологи знайшли останки 20 рептилій, 47 птахів та 40 видів ссавців, в тому числі мамонтів, шаблезубих тигрів, мавп, повідомляє Discovery.