Японія втратила контакт з апаратом Minerva

569

Провалом закінчилася спроба японського зонда Minerva приземлитися на поверхню астероїда Itokawa. Пристрій розміром з кавову банку 12 листопада відокремилося від головного апарату Hayabusa і практично відразу з Minerva зник зв’язок.


Японія втратила контакт з апаратом Minerva

Проте вчені все одно не втрачають оптимізму і сподіваються, що сонячний вітер все-таки підхопить маленький зонд і доставить його на картофелеобразный астероїд. Завдання Minerva полягала в тому, щоб досліджувати об’єкт за допомогою трьох мініатюрних кольорових камер.

Це не перший випадок неполадок, пов’язаний з космічним апаратом Hayabusa. Раніше фахівці японського космічного агентства повідомляли про проблеми з одним з трьох гіроскопів головного модуля.

Між тим, незважаючи на виниклі труднощі вчені мають намір продовжити місію і посадити Hayabusa на астероїд. Ймовірно, це станеться між 19 і 25 листопада. Потім, якщо все пройде успішно, після проби ґрунту, апарат повинен повернутися на Землю. Запуск Hayabusa відбувся в травні 2003 року. Очікується, що він прибуде на нашу планету в червні 2007 року.

Астероїд був названий на честь батька японської космонавтики Хідео Ітокава (Hideo Itokawa), він знаходиться на орбіті між Землею і Марсом. Його розміри становлять 700 метрів завдовжки і завширшки 300 метрів