Як вибрати лазерне гравіювання

6-11-2021
лазерне гравіювання

Грунтуючись на нашому досвіді в підборі лазерного обладнання для наших замовників, ми зібрали основні рекомендації по вибору лазерного верстата ЧПУ. Ми б хотіли запропонувати Вашій увазі чек-лист, кожен пункт якого допоможе Вам зрозуміти, який саме верстат підійде під Ваші задачі. Також хочемо вам порекомендувати лазерная гравировка за кращою ціною.

В основному лазерні гравірувальні верстати бувають двох видів: газові та на твердотільної основі.

Оптоволоконні (на твердотільної основі) лазери використовують для роботи з металами і пластиками, їх довжина хвилі дозволяє кроїти і гравірувати поверхні такого плану.

Вуглекислотні (газові, СО2) верстати генерують випромінювання в газовому середовищі і працюють в основному по неметаллам – з деревом, папером, тканинами, пластмасою, гумою і ще більшою кількістю матеріалів.

Завдяки відносної цінової доступності і зручності і простоті експлуатації в Росії найбільшого поширення набули CO2 (газові / вуглекислотні) лазерні верстати з ЧПУ.

1. Визначтеся, з якими матеріалами Ви збираєтеся працювати. Що плануєте різати і / або гравірувати?

Верстати з трубками СО2 можуть обробляти такі матеріали, як дерево і його похідні, листові полімери і деякі види композитних матеріалів.

Також лазерні верстати застосовуються для розкрою паперу, різного виду картону, тканин і навіть шкіри.

Від виду матеріалу залежить підбір потужності лазерної трубки:

– для різання паперу, картону та інших тонких матеріалів товщиною до 4 мм підійдуть малопотужні трубки – 20-30 Вт

– для розкрою і гравіювання більш товстих і твердих матеріалів знадобиться трубка 60-80 Вт. Такої потужності буде достатньо для різу фанери товщиною до 6 мм

– якщо потрібно обробляти матеріали завтовшки 8 см і більше , знадобиться відповідна потужність від 100 Вт

Чим могутніше трубка, тим дорожче і сам верстат. В середньому термін служби трубки 7 000 – 10 000 годин. Під годинами стоїть розуміти безперервний час роботи лазера під час різу.

Для роботи з більшістю матеріалів потрібно підключення до постійної вентиляції , так як в робочій зоні лазерної установки відбувається процес горіння.

Якщо мова йде про таких матеріалах, як оргскло, акрил або карбонат, вентиляція повинна мати ще й фільтрують або бути підключена через повноцінний фільтраційний шафа.

Увага! Деякі види матеріалів заборонено використовувати поза спеціально обладнаними для цього приміщеннях. Наприклад, такі матеріали, як ПВХ або ПВБ через отруйних речовин, що входять до їх складу.

Крім того, при різанні ПВХ виділяються активні речовини, які швидко входять в реакцію з металами, що призводить до утворення корозії металевих елементів верстата і в підсумку до його швидкого виходу з ладу.

2. Розмір області обробки і робоче поле верстата

Наступним етапом слід розуміти площа оброблюваної поверхні і зручність його завантаження в робочу камеру верстата.

Для визначення необхідного робочого поля необхідно заздалегідь продумати розташування верстата на вашій виробничому майданчику і уточнити габарити верстата і можливість підключення його до системи вентиляції.

Крім того, краще заздалегідь продумати розмір найбільш часто використовуваного матеріалу, який плануєте обробляти, для того, щоб не додавати в процес зайві операції з доведення заготовок під робоче поле верстата, таких як різання або переміщення матеріалу.

Економія на розмір робочого поля або неправильно підібраний розмір може привести до суттєвих фінансових втрат. Так як додаткові операції по обробці заготовок, як правило, призводять до втрат часу і збільшення залишків дорогої сировини.

Так якщо ви використовуєте для роботи велику кількість фанери, фабричний розмір листа 1525 * 1525мм, доцільно використовувати верстат з робочим полем, в яке поміститься весь цей лист цілком, наприклад, 1600 * 1600 мм.

Можна виділити 3 основні групи лазерних верстатів виходячи з розміру робочої зони:

  • настільні (робоча зона до 300х420 мм) прості і зручні для домашнього використання, т. к. займають мінімум місця;
  • среднеформатниє (від 900х600 мм до 1300х2500 мм) – моделі різних розмірів, з кількома типами корпусу, варіантами потужності випромінювачів і т. д. Використовуються і в міні-майстерень, і на невеликих підприємствах;
  • великоформатні (поверхня робочого столу може доходити до 2000х4000 м) – доцільні виключно для виробництва великих обсягів товарів.

Якщо ви працюєте з легкими матеріалами, не зайвим буде дізнатися про наявність вакуумного столу для кращої фіксації матеріалу під час обробки.

Для гравіювання невеликих виробів таких як брелоки або значки, буде досить верстата з невеликим закритим обсягом.

Для роботи з рулонних матеріалів (вінілові плівки, тканини, неткане полотно, папір і т. Д.) Слід розглядати верстати відкритого типу або зі знімними стінками корпусу. Відмінним варіантом є обладнання конвеєрного типу з системою автоматичної подачі матеріалу, що значно прискорює виробничий процес.

3. Який вид обробки матеріалу потрібен

 

Різати або гравірувати? не всі сучасні верстати мають можливість одночасної різання і гравіювання. Для різу необхідний досить потужний верстат.

Якщо верстат придбаний для хобі, то досить буде невеликого розміру малопотужного верстата.

Якщо ви плануєте використовувати верстат в комерційних цілях, то потужності верстата повинно вистачати на одночасну різання і гравіювання.

 4. Кількість лазерних головок

Деякі верстати оснащені не однієї, а двома (Duos) або чотирма ріжучими головками, які розташовані в одній площині над поверхнею столу і можуть працювати одночасно. Таке обладнання в рази підвищує продуктивність підприємства і незамінне при виробництві великої кількості дрібних елементів, однак слід пам’ятати, що по ширині максимальний розмір деталей буде обмежений шириною робочого поля верстата, поділеного на кількість встановлених головок.

Також потрібно пам’ятати, що зі збільшенням кількості головок, відповідно, збільшиться кількість лазерних трубок і дзеркал, а також зросте енергоспоживання верстата.