Винайдений космічний робот-хірург

423

Не секрет, що багато роботи є добрими помічниками в медицині. Але ось в космосі вони ще поки не застосовувалися. Вчені на чолі з Дмитром Олейниковим з медичного центру університету Небраски в Омасі вирішили виправити стан речей. Ними був створений мініатюрний робот, який здатний замінити руки хірурга в космосі.


Винайдений космічний робот-хірург

Невеликий пристрій розміром не більше 8 см і діаметром з губну помаду може проводити хірургічні операції через маленький надріз. При цьому дії космічного лікаря контролюються справжніми хірургами з Землі або космонавтами на борту.

Як сподіваються вчені з NASA, навесні пройдуть випробування моделі вже в реальних умовах. Досліди, проведені на тваринах, вже показали блискучі результати.

Робот озброєний камерою, яка може наближати зображення, а також підсвічуванням.

Фахівці розглядають і інший варіант використання такого робота-хірурга. На їхню думку, він може стати в нагоді і для проведення операцій на поле бою, де лікарі можуть піддатися смертельній небезпеці.

Пристрої, забезпечені колесами, здатні функціонувати в команді. При цьому вони можуть працювати всередині людини через невеликий надріз, таким чином, не вдаючись до розкриття.

Роботи мають ще один великий плюс: вони досить дешеві у виробництві. Їх вартість становить всього 200 доларів.