ВИДАЛЕННЯ ЗУБНОГО НЕРВА

4-7-2018

Під твердою оболонкою зуба знаходиться м’яка тканина, завдяки якій зуб здатний реагувати на гаряче, кисле, солодке. Ця тканина називається пульпою. Складається вона з нервових закінчень, кровоносних судин і лімфатичних волокон.Хочу запропонувати поставити http://lukashuk.com.ua/services/implantat-zubov/

При запаленні пульпи людина відчуває гостру або ниючий біль, розвиток хвороби може призвести до втрати зуба. Якщо вчасно провести процедуру з видалення зубного нерва (депульпацию) та чищення порожнини навколо нього, можна зберегти зуб.

Коли потрібне видалення нерва
Є ситуації, коли неможливо обійтися без видалення зубного нерва. Ось основні показання до проведення депульпації:

Карієс у запущеній формі. У цьому випадку лікар видалити нерв цілком або частково, почистити канали і запломбує зуб.
Сильні пошкодження зовнішнього шару зуба, внаслідок яких відбулося оголення зубного нерва.
Підготовка зуба до будь-яких видів протезування.
Якщо ви стали помічати, що зуб, реагує на гарячу або холодну їжу, на емалі з’явилася темна пляма, періодично ви відчуваєте гостру або ниючий біль, ці симптоми можуть означати, що в пульпі зуба відбувається запальний процес, і пора терміново звернутися до лікаря.

Як проводиться депульпація
Видалення нерва – процедура трудомістка і відповідальна. Для її проведення потрібно досить висока кваліфікація лікаря-стоматолога.

Розглянемо основні етапи проведення процедури.

Підготовчий етап. Перед прийняттям рішення про видалення нерва необхідно зробити рентгенографію, щоб мати повну картину стану внутрішньої порожнини та до твердої оболонки зуба.
Знеболювання. Зазвичай лікарі застосовують місцеву анестезію з використанням препаратів, дія яких триває протягом 45 хвилин. У рідкісних випадках потрібен наркоз (найчастіше його застосовують при проведенні депульпації у маленьких дітей). Для зменшення больових відчуттів в десні, перед уколом можна застосовувати знеболюючу мазь або гель.
Ізоляція робочої зони. Щоб не допускати потрапляння дезінфікуючих розчинів, якими обробляється канал, хворий зуб захищають за допомогою коффердаму (латексної плівки) або обкладають зуб ватними кульками або марлевими тампонами.
Обробка зубних тканин. З допомогою устаткування з повітряно-водяним охолодженням проводиться очищення зуба від каріозних тканин і розширюється зубний канал для забезпечення доступу до удаляемому нерву.
Видалення нерва. Стоматолог розкриває пульпову порожнину і видаляє нерв. Це найтриваліша частина процедури. Чищення каналу потрібно проводити з особливою ретельністю, не ушкоджуючи сусідні тканини. Після видалення нерва всі канали прочищаються антисептиками, з допомогою ультразвукового наконечника прибираються залишки видалених тканин.
Пломбування каналів. Після чищення каналів проводиться їх ретельне пломбування. Потім роблять повторний рентгеновкий знімок, з допомогою якого перевіряють якість пломбування каналів.
Тимчасова пломба. У більшості випадків лікування зуба із застосуванням депульпації проводиться за два сеанси. По закінченні першого лікар встановлює пацієнту тимчасову пломбу.
Установка постійної пломби. Через 2-3 дні після проведення депульпації і встановлення тимчасової пломби потрібно повторно відвідати лікаря. Він перевірить стан зуба і встановить постійну пломбу.
Перші кілька днів після проведення процедури пацієнт може відчувати біль при надкусывании в області депульпованого зуба. Це нормальне явище, зазвичай воно проходить протягом 3-5 днів. Якщо цей період затягується, лікар призначити знеболюючі і протизапальні препарати.