Volvo врятує від сонних водіїв

440

Захистити водіїв від аварій намір компанії Volvo. Фахівці цього автовиробника створили систему, яка б змогла попереджати автомобіліста, якщо той має намір заснути за кермом.
Driver Alert складається з камери, закріпленої між вітровим склом і дзеркалом заднього виду, а також різних сенсорів і процесора.


Volvo врятує від сонних водіїв
Volvo спасет от сонных водителей
Volvo врятує від сонних водіїв

За допомогою камери система спостерігає за пересуванням машини по дорозі і оповіщає водія, якщо щось йде не так. Як кажуть розробники, технологія дуже точна, вона спрацьовує ще до того моменту, коли водій порине в сон. Сповіщення відбувається завдяки звуковим сигналом і повідомленням, появляющемуся на дисплеї автомобіля. При цьому на екрані загоряється ряд зірочок в залежності від ступеня небезпеки.

Крім того, систему можна налаштувати у відповідності з категоріями небезпеки. Наприклад, вона може працювати при швидкості більше 60 км/год і відключатися, якщо швидкість виявиться нижче цього рівня. Driver Alert сповістить і в тому випадку, якщо водій занадто сконцентрувався на карті-навігаторі або надмірно відволікся на пасажирів у салоні.