Водопровід: поліпропілен або металопластик?

4-13-2018


Ремонт квартири, як правило, починають з самого брудного — сантехніки.

Тому одним з перших встає питання про те, які водопровідні труби краще — металопластикові або поліпропіленові.
Спочату хочу вам запропонувати звернутися до хороших майстрів по ремонту, ось їх сайт stroim.kharkov.ua

Порадившись на сімейній раді, ми віддали перевагу останнім.

Основним критерієм послужили відгуки друга, у якого в приватному будинку встановлені металопластикові труби. Підтікають місця стиків труб і доводиться їх лагодити приблизно раз на рік. Робиться це досить просто, але з пропиленовыми трубами не порівняти — поставив і забув.

Така надійність гарантується тим, що стики труб зварюються між собою. Пластик плавиться спеціальним пристроєм (в жаргоні ремонтників «праска»), потім деталі з’єднуються і застигають на смерть.

Часті протікання металопластику пов’язані з поганою переносимістю такими трубами розморожування. Відповідно такі проблеми характерні в основному для ліній з гарячою водою із-за частих відключень. Втім і поліпропілен в трубах з холодною водою служить в два рази довше, ніж при використанні у гарячому водопостачанні.

Другим остаточним аргументом на користь пропілену є можливість замуровування самих труб і їх сполук у стіни. Чим металопластик похвалитися не може: без ризику замонолічують тільки самі труби. Хоча існують спеціальні прес-фітинги (з’єднання металопластикових труб), які можна замуровувати. Але коштують вони дорого.

Перевагою металопластику є можливість самостійної збірки, т. к. не потрібно ніяких спеціальних пристроїв. Такі труби можна гнути. У випадку з поліпропіленом кути робляться з допомогою напайки муфт різної конструкції.
Показники по терміну служби, выдерживаемой температурі і тиску вище у металопластикових труб.

Однак при побутовому використанні для водопроводу більш низьких характеристик поліпропілену цілком достатньо. До того ж за вартістю поліпропіленові труби більш ніж в 2 рази дешевше металопластикових (особливо з’єднувальні деталі).

Поліпропілен менш чутливий до механічних пошкоджень. Тонка алюмінієва прошарок в металлопластике може розтріснутися і при незначному ударі.

Поліпропіленові труби менше нагріваються, оскільки не містять металу.

Таким чином, в системах водопостачання в будинках краще використовувати поліпропілен. Металопластик ж більше підходить для систем опалення, облаштування теплих підлог.

На закінчення невелика порівняльна табличка.

Показник Металопластик Поліпропілен
Робочий тиск 10 атмосфер 7.5 атмосфер
Довго витримують температуру + 95°c, + 75°С
Короткочасно, в аварійних ситуаціях витримують температуру + 110°С + 95°С
Термін служби в системі холодного водопостачання понад 50 років 50 років
Термін служби в системі гарячого водопостачання в залежності від марки 10 — 50 років 25 років