Вчені знайшли спосіб, як зробити зображення різким

394

Фахівці з Массачусетського технологічного університету і університету Торонто розробили нову технологію, яка допоможе позбавитися від дефектів зображення, що виникають у результаті тремтіння камери.

Процес відновлення заснований на алгоритмі розрахунку первісного положення картинки. За словами фахівців, технологія не є панацеєю від усіх бід, проте допоможе зробити більшість картинок більш чіткими.

На прикладі було продемонстровано зображення птаха, пофарбованої в чорний, білий і бурий кольори. Ноги в неї були розмиті. В результаті обробки можна було не тільки виразно побачити її ноги, але і чорні елементи навколо очей.

Сам процес розпізнавання зазвичай триває від 10 до 15 хвилин. В його основі лежить визначення статичних рис, які характеризують на фотографії перехід від світлих частин до темних.

Проаналізувавши ці дані, можна зробити висновок про характер переміщення камери. Однак, як кажуть розробники технології, вона поки погано працює з зображеннями, у яких спостерігаються дуже темні і дуже світлі ділянки.