Вчені знайшли першу в Європі піраміду

426

Дослідники витягли геометрично правильно обтесані плити, які, за їх словами, можуть утворювати похилу поверхню можливої стародавньої піраміди, що лежить під великим горбом.

Археологи почали розкопки в центральному боснійському місті минулого тижня. Згідно з гіпотезою під цією 640-метрової височиною може розташовуватися перша в Європі піраміда.

Першими були розкопані її стіни. Їх поверхня була абсолютно плоска, що говорить на користь того, що тут знаходиться піраміда.
Як вважають вчені, її висота може сягати 220 метрів. Знайдені плити складаються з кам’яних блоків, акуратно обтесаних. Фахівці не сумніваються, що це справа людських рук.

Ранні дослідники пагорба, відомого як Висоцица (Visocica) зацікавилися його нахилом у 45 градусів. Під шарами бруду були також знайдені вимощена майданчик для входу, входи в тунель і великі кам’яні блоки.

Фотографування з супутника показало також два інших пирамидоподобных пагорба в долині Високо (Visoko).
Вчені вважають, що ці три піраміди могли бути з’єднані спеціальним тунелем.

Робота у Високо, що приблизно в 32 км від Сараєво, буде продовжена протягом наступних 6 місяців. У травні сюди приїдуть два експерта з Єгипту, повідомляє AP.