Вчені знайшли дивну напис Василя III

367

Вчені в ході розкопок в Саратовській області знайшли камінь із зображенням обличчя і написи старослов’янською мовою. Фахівці припускають, що літери були написані російським царем Василем III в ході його візиту в місто Укек в 1521 році під час приходу до влади в Казанському ханстві Сагіб-Гірея.

Напис може здатися сучасникам смішний (вона свідчила: Тут був Вася), однак арехологи впевнені в її достовірності. Правоту їх слів доводить і той факт, що поруч з цим місцем була виявлена царська начиння.

Більш того, як вважають фахівці, розхожа фраза могла мати походження саме звідси, а потім про її первісному значенні поступово забули. І хоча в цей час відносини з Казанським ханством були досить напружені, історики не заперечують, що Василь III все-таки міг відвідати володіння Сагіб-Гірея з дипломатичним візитом. Тоді російський цар займався зміцненням своїх рубежів і навіть прийняв рішення про будівництво міст-фортець в районі Дикого поля (зокрема, Васильсурска).

Що стосується особи на камені, то археологи припускають, що воно нанесено набагато раніше і не має зв’язку з Василем III. Нагадаємо, Василь III був не першим російським царем, що увічнила своє ім’я таким чином. Ще до нього Володимир Мономах написав на Софійському Соборі: Ох, тяжко мені.

Новина опублікована 1 квітня