Вчені знайшли доказ темної матерії

484

Нове дослідження гігантського космічного зіткнення дозволило виявити існування невидимої містичної так званої темної матерії. Зіткнення двох величезних скупчень галактик є найбільшим космічним подією за винятком Великого Вибуху, каже Максим Маркевич з Астрофізичного Центру Harvard-Smithsonian в Кембриджі.

Вибух поділяє нормальну матерію і темну матерію, роблячи можливим дослідження гравітаційних свідоцтв цієї самої темної матерії.

Звичайна матерія, яка існує в космосі, – це атоми, які формують зірки, планети і життя. Вона займає дуже малу частину в порівнянні з тим, що повинно існувати в космічному просторі. Ця таємнича частина, на думку вчених, повинна бути, оскільки у Всесвіті необхідно присутність якогось додаткового джерела гравітації, який скріплює галактики, не дозволяючи їм відокремлюватися. Ніхто поки не знає, звідки вона береться. Астрономи називають це невидимою темною матерією.

Вчені припускають, що в космосі 5% займає нормальна матерія, 25% – темна матерія, а 70% – темна енергія. Темна енергія є ще більш містичним феноменом. Вона на противагу гравітації змушує Всесвіт розширюватися.

Вчені з допомогою обсерваторії NASA Chandra X-ray Observatory вивчали скупчення галактик під назвою 1E0657-556, який містив пулеподобное хмара нагрітого газу. Дослідження з застосуванням рентгенівських променів показало, що ця форма була проведена космічними вітрами, создавшимися в результаті зіткнення на великій швидкості двох кластерів.

Були задіяні інші телескопи для визначення і оцінки маси кластерів. Астрономи виміряли ефект так званої гравітаційної фокусування, при якій гравітація, що виходить від кластерів, спотворює світло від розташованих за ними галактик.

Темна матерія була невидна, але спостерігалася сила її тяжіння.
Синій колір, присутній на знімку, наданому вченими, показує гравітаційні поля, що спотворюють світло.