Вчені зі Швейцарії вирішили поміняти зображення на екрані

487

Матриця з тисяч невеликих “суперпризм”, контрольованих за допомогою роботизованих м’язів, здатна вперше привнести в телевізори природні живі кольори.
Пристрій, відоме як змінна дифракційна решітка, була сконструйована фахівцями з Швейцарії.


Вчені зі Швейцарії вирішили поміняти зображення на екрані

Вченим вдалося відтворити на екрані повний кольоровий спектр, що неможливо зробити при використанні існуючих технологій.

Розроблену модель можна застосовувати для виробництва комп’ютерних екранів, що володіють таким же дозволом, що і висококласні РК-панелі.

Сучасні технології, наприклад, катодно-променева, рідкокристалічна і плазмова відтворюють колір, використовуючи три джерела світла: червоний, зелений і синій.

Всі інші кольори створюються шляхом їх комбінування. Так жовтий колір створюється за рахунок змішування червоного і зеленого.

При перегляді на моніторі картинка не відображає реальні кольори. Це особливо помітно при перегляді фотографій неба.

Замість існуючих моделей фахівці виготовили пристрій, в якому задіяна дифракційна решітка. На відміну від звичайних решіток нова використовує штучні м’язи, що затискаються при впливі електричного імпульсу.

Змінюючи напругу, можна варіювати відтворюваним кольоровим спектром.
Зараз вчені створили прототип з 400 гратами. Однак поки цього мало для того, щоб вони могли використовуватися в дисплеях з високою роздільною здатністю, повідомляє BBC.