Вчені винайшли мінливу одяг

654

Фахівці з університету Коннектикуту вирішили створити спеціальний одяг, яка зможе змінювати свій колір у відповідності з навколишнім середовищем. Це стало можливим завдяки розробки особливих ниток. Принцип дії такого одягу схожий на той, який використовується в окулярах-хамелеонах.

При подачі напруги електрони полімеру переходять на більш високий рівень. У цьому стані волокна поглинають світло різних хвиль, в результаті чого змінюється колір одягу.

Полімери з подібними властивостями розробляли і раніше, однак вони були досить жорсткі, їх не можна було використовувати в якості ниток.
Спочатку фахівці намагалися перетворити полімери в циліндри, однак отримані волокна виявилися все ще жорсткими і короткими всього 0,01 см в довжину.

Потім команда учених розробила метод, який передбачав додавання электрохроматических властивостей вже наявних гнучким полімерам.

Звичайний полімер, наприклад такий як нейлон може витягуватися в тонку нитку довжиною 1 км Фахівці вирішили додати в нього атоми вуглецю і сірки.

Група атомів стала схожа на звисає нитка з кульками. Потім вони окислили нитки. В результаті цього нитки придбали электрохроматические властивості.

За словами розробників, завдяки цьому методу можна буде створювати нитки різних масштабів – від нано до звичайного одягу.
Невелика батарея і контролер можуть змінювати властивості електричного поля, повідомляє National Geographic.