Вчені створюють марсіанські томати

282

Томати, які можуть рости в умовах зими і які не вимагають багато води, створюються вченими з Державного університету Північної Кароліни. Такі рослини будуть корисні, скажімо, для вирощування на Марсі або космічному кораблі. Фахівцями були використані гени мікроорганізмів, здатних виживати в холодній Арктиці і біля гарячих вулканів на дні моря.

Біологи вважають, що диво-рослини можна буде культивувати також і на Землі, у районах, де розвиток сільського господарства утруднено.
Раніше вчені вже змогли отримати сорт гірчиці, який зміг протистояти гарячим температур.
Для створення таких рослин було використано ген мікроба під назвою Pyrococcus furiosus, який мешкав у бурхливих водах гідротермальних джерел.

Ген, який був узятий, називався як супероксид редуктаза. Він створює ензим, що бореться з токсичними вільними радикалами, що з’являються, коли мікроб стикається з несприятливими умовами.

Рослини мають ензими, які протистоять вільним радикалам, однак ці ензими не так ефективні, як у мікробів. Коли навколишнє середовище стає дуже холодною, гарячою чи кислому, вільні радикали вбивають рослина, повідомляє Discovery.