Вчені створили кульову блискавку

434

Кульова блискавка, таємниче явище, іноді виникає під час грози, була створена в лабораторії німецькими вченими.
Вони використовували підводні електричні розряди для отримання світних плазмових хмар.

Явище тривало біля півсекунди, діаметр виник кулі становив 20 див. Фахівці вважають, що експеримент допоможе їм глибше довідатися механізм виникнення цього незвичайного процесу, а також знайти шляхи використання плазми як палива на заводах.

Феномен кульової блискавки довгий час хвилює уми вчених. Робилися безліч експериментів, однак її таємниця так і не була до кінця розкрита. В 1753 році російський вчений Георг Рихманн був вбитий під час одного такого експерименту при спробі піймати блискавку в пастку. Він став першим, хто загинув під час вивчення цього явища.

Очевидці кульової блискавки описують її як кулю діаметром 40 см, що змінює колір від червоного до жовтого та синього. Саме явище триває кілька секунд і рідше хвилин.

Багато вчених припускають, що кульова блискавка виникає як плазма в результаті удару блискавки об землю. Однак точний механізм її виникнення як і раніше незрозумілий.

Раніше в 2006 році ізраїльські вчені створили плазмові кулі, використовуючи мікрохвилі. На їхню думку, цілком ймовірно, що блискавка і вода взаємодіють і виробляють ці світлові явища. Вчені використовували короткі розряди напругою 5 тис. вольт в ємності з водою. Сила виникає струму становила 60 ампер, що в 200 разів більше, ніж може витримати людина.

Кулі існували ще 0,3 сек. після того, як подача струму припинялася. Це набагато більше, ніж плазма, яка зникає набагато швидше.
Незважаючи на яскраве світло, кулі були задоволені холодними, більше схожими на неонові вогні. Аркуш паперу, розташоване над ними не загорівся.