Вчені розшифрували частина ДНК мамонта

354

Генетичну структуру давно вимерлого волохатого мамонта вченим вдалося відтворити.
Текст ДНК, що складається з 5 тисяч слів, являє собою генетичний рік мітохондрії, клітинної структури, яка генерує енергію.


Вчені розшифрували частина ДНК мамонта

Робота, звіт про яку публікує інтернет-версія журналу Nature, дозволяє поглянути зсередини на родове дерево сімейства слонів.

Вона свідчить, що мамонт був ближче до азіатському слону, ніж до африканського. Але розійшлися гілки від загального стовбура, і сталося це близько 6 млн. років тому. Шляхи ж азіатського слона і мамонта розійшлися всього півмільйона років тому.

Це найдовша розшифрована на сьогоднішній день ланцюг ДНК якої б то ні було особини періоду плейстоцену.
Мамонти жили в Африці, Європі, Азії і Північній Америці в період з 1,6 млн. до 10 тисяч років тому, за часів плейстоцену.

Волохатий мамонт, Mammuthus primigenius, покритий кошлатою шерстю, був добре адаптований до холодного клімату льодовикового періоду.
Раніше вчені вже займалися аналізом ДНК декількох мамонтів, тіла яких збереглися у вічній мерзлоті, однак ніколи ще вони не робили це настільки детально.

У роботі брали участь вчені не тільки Німеччини, але й з Великобританії і США. ДНК мамонта вони аналізували за допомогою нової технології, яка дозволяє працювати навіть з дрібними зразками скам’янілих кісток; у цьому випадку був використаний фрагмент вагою в 200 міліграмів.

46 фрагментів ДНК-послідовності були, подібно мозаїці, зібрані воєдино, що дозволило побачити повну картину ДНК мітохондрії мамонта, циркулярної частинки генетичного матеріалу, що знаходиться поруч з клітинним ядром.

Повністю відтворити ДНК мітохондрії вимерлого істоти вдавалося і раніше, але це була нелітаючий птах, зникла з лиця землі лише близько 500 років тому, так що нинішня робота – це, за словами експерта з древнім ДНК з дублінського коледжу Трійці Дена Бредлі, без перебільшення, помітна віха, повідомляє ВВС.