Вчені пропонують відбиватися маленькими астероїдами

505

Майже як з голлівудського блокбастера. Смертельно небезпечний астероїд наближається до Землі. Для того щоб запобігти зіткненню, вчені вирішили використовувати інший астероїд. Таке рішення висунули два французьких спеціаліста. Вони пропонують захопити невеликий астероїд і “припаркувати” його біля нашої планети для того, щоб у разі небезпеки скористатися ним і направити його в бік більш грізного родича.

Однак інша група дослідників пропонують більш зрозумілий вихід. Вона має намір запустити летить назустріч астероїду апарат, який зможе його збити. На їх думку, це більш простий і ефективний спосіб.
Інші стверджують, що це також не найкращий варіант, оскільки в будь-якому разі на Землю можуть відлетіти осколки від вибуху.

Відносно невеликі астероїди, близько 100 метрів шириною, падають на нашу планету з проміжком кілька сотень років. Однак це може бути досить небезпечно. Одне з таких зіткнень сталося в 1908 році в Сибіру, вчені говорять, що це було еквівалентно 1 тис. атомних бомб.

Зараз існують різні плани по боротьбі з цим. Наприклад, деякі пропонують використовувати лазери або гігантські космічні дзеркала, які б змогли розтоплювати лід на їх поверхні. В результаті цього відбувається викид речовини, який би направив об’єкт в іншому напрямку.

Проте для розробки більшості таких коштів підуть роки.
Дідьє Массонет (Didier Massonnet) і Бене Мейсигнак (Benoit Meyssignac) з Французького національного центру космічних досліджень пропонують захопити невеликий астероїд розміром 40 метрів і “припаркувати” його в точці Лангранж (Lagrange) на відстані 1,5 млн. км від Землі, де б його тримала гравітаційна сила Землі і Сонця.

При появі великого астероїда, цей природний снаряд можна було б змістити на задану траєкторію протягом 8 місяців, повідомляє New Scientist.