Вчені перепишуть мапу давньої Землі?

375

Частина Аппалачських гір, виявлених у Мексиці, змусила американських фахівців перекроїти карту стародавнього світу.
Аппалачі вважаються серією гірських хребтів у Північній Америці, які простягаються від Південного Квебеку в Канаді до північної Алабамі. Частина хребта був нещодавно відкрита в районі, відомому як комплекс Акатлан, в ході дослідження вийшла на поверхню породи.

Аналіз дозволив зробити висновок, що порода сформувалася на дні океану, і вона набагато молодше, ніж вважалося раніше.

“Це змінює уявлення геологів про те, як утворилася Мексика”, – говорить керівник групи Даміан Ненс з Університету Огайо.

Дослідження йде врозріз з існуючими теоріями про природу освіти Аппалачів.

Раніше вчені вважали, що 420 млн. років тому Земля складалася з двох великих частин, розділених океаном. На півдні перебувала Гондвана, континент, в який входили Південна Америка, Африка, Індія, Австралія і Антарктика. На півночі – Лавразія, що складається з Північної Америки, Гренландії, Європи і частини Азії.

Згідно з традиційним сценарієм, комплекс Акатлан був частиною Гондвани, яка відокремилася від континенту 500 млн. років тому. Потім він зіткнувся з Північною Америкою, утворивши Аппалачі.

Проте нещодавно проведене дослідження комплексу Акатлан показало, що він існував одного разу на дні океану. Таким чином, освіта Аппалачів сталося на 120 мільйонів років пізніше, ніж передбачалося раніше.