Вчені навчилися робити невидимим матеріал

415

Пучок світла може робити матеріал невидимим. Це продемонстрували британські та швейцарські вчені. Поки даний ефект виникає при використанні інфрачервоного світла, проте дослідники впевнені, що властивості цього в майбутньому можна досягти при звичайному світлі. Наприклад, при попаданні лазера на руку, рука стане невидимою.

Вчений Кріс Філіпс (Chris Phillips) з лондонського колежу Imperial College говорить, що при збільшенні сили лазера, спостережуване крізь руку простір буде більш яскравим.

Фахівці впевнені, що через якийсь час можна буде використовувати технологію для пошуку жертв землетрусів крізь завали або досліджувати внутрішні частини тіла, приховані за кістками.

Для досягнення невидимості матеріалу вчені застосували в ньому штучні атоми – спеціальні кристали довжиною в мільярдні частки метра. Дослідники змогли регулювати активність електронів в матеріалі.

При проходженні променя новий матеріал перетворювався в прозорий, що складається наполовину з матерії і наполовину зі світла.
У майбутньому вчені сподіваються краще посилювати пучок світла, в зв’язку з чим відпадає необхідність у використанні спеціально структурованого матеріалу.