Вчені навчили самок плодових мушок битися по-чоловічому

263

У дослідженні, яке проллє світло на біологію агресивності, вчені зробили заміну генів у плодових мушок, зробивши так, щоб самці боролися як самки, і навпаки, самки боролися як самці.
Фахівці з Гарвардської медичної школи та Інституту молекулярної патології у Відні зосередили свої зусилля на гені, названому як “безплідний”. Він грає ключову роль у відмінностях поведінки між статями у цих комах. Ген відповідає за прояв залицяння у самців, також він контролює те, як бореться мушка.

При боротьбі жіночі особини роблять ставку на поштовхи і удар головою. У самців – інша тактика. Вони здійснюють стрімкі випади, “боксують”, роблять блискавичні ривки ногами, щоб збити супротивника з ніг.

Вченими були замінені чоловічі і жіночі версії генів у плодових мушок. В результаті самці з заміщених геном вели себе в боротьбі як самки. Самки ж почали використовувати тактику самців.
Фахівці кажуть, що у людини немає еквівалента “бесплодному гену”, проте цю функцію виконують, можливо, інші гени, повідомляє Reuters.