Вчені бються над нейронних компютером

495

Комп’ютер з тисячами мікропроцесорів зараз розробляється фахівцями Манчестерського університету. Модель буде функціонувати як мільйони нейронних з’єднань в мозку людини. Пропоную почитати ще більше цікавих новин про нові технології на сайті http://druzhba-lux.com.ua
Система під назвою Spinnaker (spiking neural network architecture) не просто допоможе вченим краще зрозуміти взаємодію мозкових клітин, але дозволить створювати комп’ютери, здатні функціонувати як мозок, навіть при деяких ушкодженнях схем.


Вчені б’ються над нейронних комп’ютером

“Ми втрачаємо один нейрон кожну секунду протягом дорослого життя. Хоча ці нейрони і вмирають, це ніяк не позначається на працездатності мозку в цілому”, – говорить Стів Фарбер, який очолює проект Spinnaker.
Ідея полягає в тому, щоб спробувати змоделювати схожу на біологічну комп’ютерну систему. Однак досі питання, яким чином мозку вдається відновлювати свою функціональність, залишається загадкою.

Вчені часто використовують технології, такі як магнітний резонанс (MRI) для дослідження мозку. Однак нервові клітини настільки малі і численні, що зрозуміти, які з них за що відповідають, практично неможливо. Моделювання за допомогою комп’ютерного мозку має полегшити цей процес.

Нова система буде мати кремнієві чіпи з 20 процесорами в кожному. 19 будуть функціонувати як нейрони. Залишився зможе контролювати активність чіпа. Кожен процесор буде представляти із себе приблизно тисячу нейронів, а сам чіп – відповідно близько 20 тис. нейронів. Треба сказати, що мозок володіє сотнями мільярдів нейронів. Як кажуть фахівці, комп’ютер буде моделювати ситуації, що відбуваються в організмі людини. Наприклад, при фіксації зорових образів. Команда вчених має намір створити систему з 50 чіпів і потім, якщо все пройде вдало, створити комп’ютер більш високої потужності, повідомляє Discovery.