Вакуумний робот-присоска лазить по вертикальних стін

437

Робот, лазающий по стінах, дозволить заощадити тисячі доларів на дослідженні будівель. У цьому впевнені його творці – Джизонг Ксіао і його команда з нью-йоркського City College.


City Climber

Пристрій має спеціальні вакуумні мішки для вертикального підйому. Однокилограммовое пристрій вартістю менше 5 тис. доларів забезпечено ротором, розташованим внизу. Він направляє повітря від центру до країв.

Застосування методу вакуумного було обумовлено тим, що звичайні присоски ефективні тільки на гладких поверхнях, а кігті добре працюють тільки на нерівних. Таким чином, вони стають мало придатними для переміщення по складним вертикальних площинах.
Потік циркулюючого повітря створює в роботі район низького тиску. Оскільки навколишнє зовнішнє тиск більше, пристрій притискається до поверхні. Невеликі колеса дозволяють йому рухатися вперед-назад.

З’єднавши два трикутних модуля з шарніром, фахівці домоглися того, що City Climber зміг забиратися під кутом 90 градусів і переходити зі стіни на дах. При цьому максимальна вага, який зміг нести робот, в 4 рази перевищив його власний.

В майбутньому експериментатори хочуть оснастити свій апарат відеокамерою для проведення дослідження будівель, повідомляє Discovery.