В Японії розробляють кімоно для роботи на Місяці

509

Японське Агентство з дослідження космічного простору приступило до розробки скафандра для роботи на місячній поверхні.


В Японії розробляють кімоно для роботи на Місяці

Як повідомив представник Агентства на прес-конференції в Токіо в середу, всім японським міністерствам і ВУЗам буде запропоновано взяти участь у розробці з тим, щоб Японія змогла виробити власний скафандр до 2018 року, коли США планують пілотований політ на Місяць.

Скафандр повинен витримувати температури від плюс 120 градусів за Цельсієм на сонячній стороні планети до мінус 160 градусів на її тіньовій стороні, бути непроникним для космічного випромінювання, компактним і не заважати руху.

В даний час скафандри виробляють лише Росія і США.

В першу чергу японські фахівці мають намір попрацювати над зниженням ваги скафандра зі 120 кілограмів в американській версії до 100 кілограмів, збільшенням гнучкості зчленувань, а також підвищенням терміну безперервної автономного дії до одного тижня.

Для створення скафандра конструктори скористаються технологіями, які застосовуються у виробництві захисного одягу для працівників АЕС, що усувають наслідки радіоактивного зараження середовища, одягу спецпідрозділів по боротьбі з тероризмом і вогнетривкої одягу пожежників. Передбачається також широке застосування комп’ютерних технологій.

Розробки будуть проводитися в два етапи. З 2007-2008 років різні компоненти нового скафандра стануть тестуватися на японському модулі Kibo(Надія) міжнародної космічної станції, а з 2014 року почнуться випробування всього комплексу деталей нової одягу космонавтів, розповів представник Агентства, повідомляє РИА-Новости.