Унікальні знімки Hayabusa

296

Японський космічний апарат Hayabusa (Хаябуса) доставив унікальні зображення одного з астероїдів, часто пролітають поруч з нашою планетою.

Hayabusa (“хаябуса” в перекладі з японської означає “сокіл”) найближче наблизився до астероїда Itokawa (Ітокава) в листопаді того року.
Цей об’єкт має довжину 500 метрів, його знайшли в головному поясі астероїдного кільця.

Деяким він представлявся у вигляді бульби картоплі, іншим – у вигляді морської видри з маленькою головою і великим тілом.
Hayabusa повинен був зробити кілька знімків і приземлитися на астероїд для проби ґрунту.

Однак досягти поверхні йому не вдалося, і він був змушений взяти курс назад на Землю, яка перебувала на відстані 290 млн. км.
Тим не менш, зонд зміг зробити кілька детальних знімків, на деяких з них видно навіть тінь космічного апарату. Hayabusa також зробив важливі вимірювання стосовно його ваги і структури.

Itokawa складається з безлічі маленьких об’єктів, скріплених під впливом його малої гравітації. Він обертається повільно і міг би розвалитися на частини, якщо б його обертання було швидше.

Зустріч з іншими невеликими об’єктами, можливо, надала йому таку незвичайну форму.

Відповідно до іншої теорії дві частини астероїда утворилися в результаті з’єднання двох різних об’єктів.
На поверхні Itokawa немає води, зате є місця, вкриті чимось на зразок гальки. В одному з таких районів і мав намір приземлитися Hayabusa.
Ці нерівні, вкриті камінчиками, зони стали ще однією головоломкою для вчених.

Фахівці планують доставити апарат назад на Землю до 2010 року. Він повинен впасти на території австралійської пустелі, повідомляє National Geographic.