Ультразвук впливає на розвиток плода

377

Ультразвук, технологія, яку прийнято використовувати для визначення розвитку плоду у вагітних жінок, виявляється, змінює нервові клітини в мозку мишачого ембріона. Такі дані надали американські фахівці з Національної Академії наук.

І хоча мозок мишей відрізняється за розміром і структурою від людського, дослідження змусило деяких медичних експертів задатися питанням про безпеку використання ультразвуку для сканування вагітних жінок.

Між тим інші фахівці вважають, що невикористання даної технології може завдати більшої шкоди, ніж її застосування, оскільки ультразвукове сканування необхідно для дослідження плода.
Команда вчених проаналізувала переміщення клітин мозку у зовнішній шар, відомий як кора головного мозку, у 146 мишей. Гризунів піддали впливу ультразвукових хвиль, схожих з тими, які використовуються при вивченні плода у людини.

Після тривалого сканування, що триває 30-420 хвилин, невелика, але значна кількість нейронів у мишачому ембріоні не перемістилися в потрібне місце у верхній шар. Замість цього вони пересунулися в нижні шари або в білу речовину мозку.

Дослідження говорить про те, що при такому положенні нейронів у людини може розвинутися епілепсія, проблеми з мовленням. Проте вчені поки не можуть точно сказати, яким чином ультразвук впливає на людей.

Фахівці планують зробити ряд додаткових досліджень для відповіді на це питання, повідомляє Discovery.