У вірних самок самці розумні

382

Вчені виявили дивовижну особливість у летючих мишей. Вони вивчили сексуальну поведінку цих тварин і встановили, як воно впливає на будову їхнього тіла. Фахівець університету Сіракуз (Syracuse) Скотт Пітник (Scott Pitnick) з’ясував, що серед тих видів кажанів, де самки були нерозбірливі у виборі партнера і відрізнялися безладними зв’язками, самці мали яєчка великого розміру, однак їх мозок був маленьким. Там же, де самки виявлялися вірними своєму партнеру, самці мали меншими за розміром яєчками, але великим мозком.


У вірних самок самці розумні

Цю особливість вчений пояснює ефектом компенсації, оскільки енергія організму обмежена і розподіляться відповідно до пріоритетів.
Кажани є найбільшою групою після мишей серед ссавців. Всього налічується близько 1 тис. їх різновидів. Скотт Пітник зумів вивчити близько 334 різновиди. Він зробив такий висновок, що у разі моногамних самок самці мали яєчка розміром приблизно від 0,11% до 1,4% від маси тіла, а мозок – 2,6%. У самців тих різновидів, у яких самки володіли кількома партнерами, розмір яичков становив від 0,6% до 8,5% від ваги, а мозку – 1,9%.