У Португалії створили літак без проводів

347

Літак, створений без використання проводів і механічних з’єднань між двигуном, навігаційною системою і бортовим комп’ютером, побудований португальськими фахівцями. Передача всієї інформації відбувається бездротовим чином.

3-х метровий апарат під назвою AIVA використовує зв’язок Bluetooth для спілкування між критично важливими системами.

Тестові польоти показали, що апаратура працює нормально. За словами Христини Сантос, розробника літака, з університету Мінхо (Minho), Португалія, позбавлення від проводів і інших механічних з’єднань дозволяє значно полегшити судно і знизити енергоспоживання. До того ж така система легше піддається змінам.
Безліч сучасних літаків використовують невеликі електронні дроти замість громіздких механічних з’єднань і кабелів. У деяких судах, таких як Боїнг 777 застосовується оптоволокно, що дозволяє передавати кілька сигналів по одному кабелю.

Між тим, у бездротового з’єднання є один недолік: сигнал може бути пошкоджений за рахунок інтерференції або пригнічений. Однак португальські фахівці зараз працюють і над цим. На їхню думку, зв’язок Bluetooth досить стійка до подібних впливів, повідомляє New Scientist.