У Пермі виявили дитини, принесеного в жертву 25 століть тому

375

У Пермі на Гляденовском костище вперше знайдено поховання дитини. Знахідка датується приблизно 4 століттям до нашої ери. Імовірно дитину принесли в жертву, що у предків комі-перм’яків і удмуртів вважався найсильнішим жертвопринесенням під час воєн, епідемій та катаклізмів.

Як правило, древні язичники приносили в жертву тварин: коней, ведмедів, лосів і т. п.

На думку фахівців, захороненному дитині не було і двох років: у нього ще з’явилися не всі зуби, проте встигли прорізатися молочні корінні. Навколо поховання були виявлені щелепи, кістки і фрагменти черепів тварин і уламки горщиків. Проте яким саме язичницькому богу була принесена людська жертва, встановити буде вкрай складно, оскільки дерев’яні ідоли богів не збереглися.

В ході археологічних раскопрк на Гляденовском костище були також виявлені дві стародавні споруди, велика кількість судин з кістками, намисто, фігурки тварин, кістяні й залізні наконечники стріл.

Нагадаємо, Гляденовское костище є одним з найбільших стародавніх поселень у Прикам’я з 5 століття до н.е. по 4 століття нашої ери. В центрі нього розташоване святилище, куди в стародавні століття з’їжджалися паломники з далеких територій. Розкопки на ньому проводять вже близько двох століть, повідомляє Новий регіон – Перм.