У нічних метеликів є свій гіроскоп

354

Вусики нічних метеликів мають сенсори, схожі на функції на гіроскоп, які допомагають їм контролювати політ, кажуть вчені.
До теперішнього моменту, як цим комахам вдається орієнтуватися в повітрі, залишалося для фахівців загадкою.


У нічних метеликів є свій гіроскоп

Команда американських учених змогла знайти структуру на підставі вусиків цих метеликів, яка відчуває, коли тіло починає нахилятися або обертатися і надсилає про це інформацію в мозок.
Якщо чоловік несподівано повертається, його очі і вуха доводять до нього цю інформацію і дозволяють йому вибрати правильний напрям. Літаючих комах також необхідні подібні відомості, і тоді, коли світло тускл і сприйняття об’єктів утруднено, їм необхідно покладатися на інші сенсори, кажуть вчені.

Дослідники розкрили секрет нічного метелика Manduca sexta, позбавивши її вусиків. Позбавлене сенсорів комаха демонструвало хаотичний рух, стикаючись зі стінами і падаючи на підлогу. Однак коли вусики приклеювалися назад, маневреність метелики знову поверталася до неї, повідомляє BBC. Вчені вважають, що ключову роль в цьому процесі відіграє так званий Джонстонов орган, розташований біля основи вусиків.