У космосі знайдено здвоєні системи всередині газового кокона

474

Астрономи виявили в космосі новий клас об’єктів – нейтронну зірку, що обертається усередині кокона з холодного газу та пилу, який приховує роздуту зірку-гіганта.


У космосі знайдено здвоєні системи всередині газового кокона

Ці тіла можуть бути надзвичайно яскравими, однак обволікаючий кокон поглинає майже все випромінювання, зробивши їх до цього моменту невидимими для телескопів на Землі.

Результати дослідження становить особливий інтерес для вчених, оскільки воно дозволяє по-новому поглянути на долю масивних зірок в бінарних системах.

Новий клас об’єктів був виявлений за допомогою європейського апарату INTEGRAL. Всього знайдено двадцять бінарних систем. Їх відстань до Землі варіюється від 7 тис. до 25 тис. світлових років від Землі.
Вчені говорять про те, що джерелом випромінювання є невеликий об’єкт (нейтронна зірка), що обертається навколо гігантської зірки, яка в 30 разів важче Сонця і в 20 разів більше Сонця.
Масивні зірки, подібні цим, викидають величезну кількість холодного газу та пилу з інтенсивністю, еквівалентної вивільненню маси Сонця за 100 тис. років.

Даний тип об’єкта називається HMXB (High Mass X-ray Binary System). Нейтронна зірка в системі зазвичай має масу в 1,4 більше, ніж у Сонця, а діаметр при цьому становить всього 10 км.

Нейтронна зірка, подібна цій, могла б бути інтенсивним джерелом рентгенівських променів, коли її магнітне поле взаємодіє з щільним газом і пилом від масивної зірки, повідомляє Red Orbit.

Однак щільність з’явився кокона настільки велика, що він поглинає більшість рентгенівських променів. Лише з використанням мультиволнового (від рентгенівського до інфрачервоного) дослідження вдалося виявити дані об’єкти.