У Чилі знайшли найменшу планету

599

Найменшу з коли-небудь відкритих планет за межами сонячної системи астрономи знайшли з European Southern Observatory, розташованої в Чилі.
Група французьких і шведських учених заявила про те, що їм вдалося виявити маленьку планету, що обертається близько Gl 581 в сузір’ї Терези. Вона знаходиться в 20,5 світлових років від Землі.


У Чилі знайшли найменшу планету

G1 581 є червоним карликом, невеликий холодною зіркою, яка за розмірами не більше третини Сонця. Сама ж планета порівнянна з Нептуном, який у 17 разів більше Землі.

Вісімдесят із ста зірок, що знаходяться ближче всього до Сонця, є червоними карликами. Вчених давно цікавить, чи мають вони планети навколо себе подібно Сонцю. З 200 досліджених червоних карликів тільки дві мали планети.

Відкриття було зроблено за допомогою спектрографа HARPS в European Southern Observatory, що базується в містечку La Silla, що в 400 км на північ від Сантьяго.

Знайдена планета рухається по орбіті, распложенной на відстані 6 млн. км від зірки. Їй потрібно 5,4 дня для того, щоб повністю здійснити виток навколо зірки.

Для порівняння: Меркурій, найближча до Сонця планета, витрачає 88 днів для проходження орбіти, яка знаходиться на відстані 58 млн км від Сонця. У зв’язку з близькістю до G1 581 температура виявленого об’єкта становить 150 градусів Цельсія.