Тривимірне зображення з однієї камери

715

Створити тривимірне зображення обличчя людини з допомогою однієї фотокамери можна. Це продемонстрували фахівці з Imperial College London.
Вони використовували для зйомки людини технологію, яка раніше застосовувалася для виявлення вибоїн і тріщин поверхонь у промисловості.


Тривимірне зображення з однієї камери
Трехмерное изображение с одной камеры
Тривимірне зображення з однієї камери

Деталізовані зображення особи можуть бути корисні в майбутньому в цілях безпеки в аеропортах і банках. Подібну технологію можна задіяти і для діагностування пошкоджень шкіри.
Зняті зображення обробляються за допомогою програми, яка здатна аналізувати знімок, порівнювати з іншими і підлаштовувати яскравість, якщо ті зняті чужий камерою або при інших умовах.

Програмне забезпечення дозволяє не тільки побачити, як буде виглядати обличчя того чи іншого людини при різному світлі з різних позицій, але також те, як він буде виглядати, скажімо, в окулярах.

Технологія під назвою фотометричне стерео задіює закріплену на одному місці цифрову фотокамеру і, принаймні, три джерела світла, навколо для підсвічування з різних кутів.
Протягом часток секунди людина фотографується при різному напрямку світла. Після чого отримані знімки обробляються комп’ютером і об’єднуються в одному тривимірному зображенні, повідомляє Discovery.

Раніше тривимірні зображення можна було створювати, але для цього потрібні були дві і більше камери. Оскільки кожна камера знімала зі своєї позиції, то на фотографіях виходили спотворення.