ТЕХНОЛОГІЯ МОНТАЖУ ЗАБОРУ З ПРОФНАСТИЛУ СВОЇМИ РУКАМИ

4-30-2018

Профнастил – будівельний матеріал, попит на який не тільки залишається стабільно високим, але і неухильно зростає. Технологія виготовлення металевого профілю полягає в наступному: сталевий лист піддається профілізації для додання їй міцності, потім слід оцинковка і покриття полімерною емаллю. У результаті виходить високоміцне виріб, стійке до впливу атмосферних опадів і руйнівних механічних впливів. Рекомендую купить профнастил по доступній ціні

Багатьох цікавить, як зробити паркан з профнастилу самостійно. Перед спорудою забірної конструкції з профлиста своїми руками ознайомтеся з рекомендаціями професіоналів.

профнастил під дерево

ПЛЮСИ ПАРКАНУ З ПРОФНАСТИЛА
Значний термін експлуатації. Паркан з профнастилу буде захищати ділянку десятиліття, зберігаючи первісну естетичну привабливість, якщо ви поставите його на стрічковий фундамент.
Великий діапазон колірних рішень. Виробники пропонують різноманітні колірні рішення і способи оформлення профлиста, тому можна купити і встановити паркан, який підходить під дизайн ділянки та архітектурні нюанси будівель.
Замовлення аркушів, які відповідають необхідним параметрам по ширині і висоті.
Легкість у догляді і експлуатації. Періодично промивають поверхню профлиста від забруднень за допомогою шланга і все.
Стійкість до різких температурних перепадів.
Демократична вартість. Поєднання приємної ціни і експлуатаційних характеристик робить профнастил настільки популярним матеріалом.
Оперативність монтажу. З нескладною технологією складання можна справитися своїми руками. Також самому можна замінити окремі частини паркану у разі їх виходу з ладу. За середніми показниками пристрій такого паркану займає не більше дня.
Неприпустимість стороннього втручання. Сьогодні багатьом господарям важливо захистити ділянку від сторонніх очей сусідів, випадкових перехожих і т. д. І з цим завданням профлист справляється на ура, адже він являє собою цільну конструкцію. А висота в 3-5 метрів дозволить мешканцям відчувати себе комфортно на власній території. Така конструкція з профлиста забезпечує ще і гідні характеристики шумоізоляції, а також надійно захищає ділянку від пилу.
Переходимо до практичної частини і дізнаємося, як побудувати паркан з профнастилу.

ПІДГОТОВКА ДО МОНТАЖУ ЗАБОРУ З ПРОФНАСТИЛУ СВОЇМИ РУКАМИ
Перед початком роботи по встановленню огорожі своїми руками заготовте потрібну кількість матеріалу, витратних елементів та інструментарію.

інструменти для роботи з профнастилом

Для монтажу своїми руками вам будуть потрібні:

профнастил;
опорні стовпчики;
труби для лаг;
матеріал для фундаменту або утрамбування;
мотузка;
грунтовка;
рівень;
пристрій для зварювання;
ємність для цементу;
дриль;
свердло;
заклепочник;
заклепки або саморізи по металу.
схема забору із профнастила

Щоб визначити необхідну кількість профлистів, виміряйте периметр майбутнього огорожі і з урахуванням його висоти. Попередньо визначте місце розташування воріт для в’їзду автотранспорту і вхідний хвіртки, розрахуйте дистанцію між опорними стовпами і не забувайте, що таке відстань не може перевищувати три метри.

Після приступайте до підготовки ділянки для робіт. Підготовча робота полягає у збиранні сторонніх об’єктів, які в теорії можуть заважати встановленню паркану, розрівнюванні грунту і прилеглої місцевості.

МОНТАЖ ПАРКАНУ З ПРОФНАСТИЛА
Якщо ви станете здійснювати установку своїми руками, розмітьте робочу зону, місця для опорних стовпчиків, воріт, хвіртки і т. д. Для цього натягніть мотузку, яка буде уособлювати листи з профлиста.

Для опорних стовпчиків підійдуть такі матеріали:

труби потрібної висоти;
профілі з квадратним зрізом;
дерев’яні бруси.
В останньому випадку строк служби огорожі з профнастилу обмежений, оскільки дерево схильне до гниття і руйнування незалежно від ступеня його обробки. У металу є недолік – схильність до корозії, яку краще уникнути, офарбивши стовпи.

Дірки вгорі закрийте вологонепроникним матеріалом, щоб дозволить мінімізувати потрапляння дощової води всередину стовпчика. Підбирайте труби діаметром не нижче 7,5 див. Параметри профілю з квадратним зрізом повинні стартувати від 6х6 сантиметрів.

створення поглиблень під опорні стовпці

Наступний крок – створення поглиблень під опорні стовпчики. Використовувати найкраще ручний бур. Оптимальна глибина – 1/3 від висоти огорожі. В довжині це коливається від 70 см до 1 метра. Після створення поглиблень в них монтуються опорні стовпчики. Для дренажу засипте ямку на 10-15 см галькою і піском.

Зміцнення стовпів здійснюється 2-ма методами:

Бетонування. Вибираємо стовпової, стрічковий або столбова-стрічковий фундамент. Стовпової фундамент – дешевий спосіб, стрічковий фундамент – надійний і грунтовний.
Утрамбовка. При перезволоженому ґрунті паркан може не витримати навантаження. На піщаних і торф’яних ґрунтах використовувати трамбування не доцільно.
У обох способів є плюси. Утрамбовка не вимагає витрат, крім фізичних сил. Облаштування фундаменту коштує дорожче, але і забезпечує гарну міцність. Бетонна суміш може бути різною за складом, але економити на цементної складової для фундаменту не варто. Що краще? Звичайно стрічковий фундамент.

Основні принципи встановлення опорних стовпчиків для профнастилу:

Першими варто встановлювати крайні стовпи по периметру, і вже після їх установки і натягування вірьовки починати монтаж інших опорних конструкцій.
Чіткість установки перевіряти за допомогою рівня або схилу. Ретельно стежте за розміткою.
При бетонуванні стовпців приступати до наступного етапу роботи слід тільки через 2-4 дні, коли бетон повністю пройде стадію застигання.
влаштування перемичок для кріплення профлистів

Після встановлення стовпчиків і застигання бетонної суміші починайте влаштування перемичок, на які кріпитимуться профлисти.

Виберіть одну з 2-х варіацій кріплення перемичок:

приварювання з допомогою зварювального апарату;
прикручиванием за допомогою шурупів, під які заздалегідь робляться отвори в стовпах.
Кількість перемичок (лад) – не менше 2-х штук на паркан (лист профнастилу довжиною 2 метри). Для перемичок візьміть куточки 40 на 40 мм чи квадратні труби 25 на 40 мм.

Коли завершите пристрій профлиста, покрийте матеріал фарбою і лаком. Це дозволить надійно захистити паркан з профлиста від корозії. Профнастил поєднується з цеглою для облицювання стовпів. Це забезпечить індивідуальність і привабливість будівлі і захистить каркас від руйнівного впливу.

монтаж паркану з профнастила

Заключний етап – монтаж листів профнастилу до каркасної споруди з труб. Приєднувати профнастил на лаги слід за допомогою спеціальних шурупів, які загвинчуються електродрилем або шуруповертом. Правильність установки профнастилу перевіряйте по шнуру або натягнутій мотузці. Саморізи угвинчувати у внутрішні хвилі листів, дотримуючись дистанції 1 – 1,5 метра. Точність встановлення шурупів відстежуйте з допомогою натягнутої мотузки.

Листи профнастилу маю гострі кромки, так що краще працювати в рукавичках або попередньо сточив гострі ділянки. Листи коротшають, підрізають за допомогою болгарки. Не нехтуйте технікою безпеки (захисні окуляри). Гострі зрізи сточують напилком.

В цьому матеріалі немає інформації про монтажі воріт, хвірток і так далі. Подумайте про це завчасно і нанесіть на план споруди, якщо він передбачений.