Стародавній пагорб-сендвіч мав криваву історію

454

Для побудови нових будинків люди протягом тисячоліття споруджували свої будівлі на залишках інших вже зруйнованих споруд, не позбавляючись від старих конструкцій і сміття.

Подібні структури поступово перетворювалися на пагорби, вони часто зустрічалися на Близькому Сході і досягали висоти 40 метрів. Проте до цих подібних утворень в Західній Європі вчені не зустрічали.

Яке ж було здивування археологів, коли вони натрапили в Німеччині на такий пагорб віком 7 тис. років. Насип, виявлена випадково в ході будівництва автомагістралі поблизу Oberroblingen в Saxony-Anhalt, мала овальну форму, приблизно 100 метрів в довжину 60 метрів в ширину і 1,8 метрів у висоту.

Пагорб складався з глиняних залишків раніше існуючих споруд. Вчені припускають, що тут відбувалися різні ритуали, в тому числі жертвопринесення. Фахівці знайшли тут обезголовлені останки молодих людей і скелет коня, позбавленої черепа і задніх ніг. У цьому місці також були витягнуті черепа собак і останки теляти.

Один з молодих людей носив кістяний браслет, а скелети тварин були оточені керамічним посудом. На думку археологів, людей принесли в жертву, або страчували.

З невідомих причин пагорб був покинутий 5,5 тис. років тому. Близько 3 тис. років тому люди Бронзового століття прийшли сюди і знову заселили його, повідомляє Spiegel.