Стародавній дантист вставляв ікла тварин

396

Вчені повідомили про те, що вони знайшли в Мексиці стародавнє поховання віком 4,5 тис. років, в якому були виявлені зуби зі слідами роботи дантиста. Це найдавніша подібна знахідка на американському континенті.

Один із знайдених передніх зубів був сточено, що дозволяє припустити, що на нього одягався зуб тварини, можливо, вовка чи пантери. Скоріше всього, це було пов’язано з якимись ритуальними діями.

Використання звірячих зубів стало поширеним явищем пізніше в культурі майя.

Людина, якій належали зуби, був у віці від 28 до 32 років. Він не міг користуватися переднім зубом, проте не можна сказати, що він погано харчувався. Дослідження тіла показало, що він не виконував важку роботу. Ймовірно, він відігравав важливу роль у суспільстві.

Цей чоловік був похований між двома каменями зверху і знизу. Тут вчені знайшли камінь і символи, включаючи календарні, які пов’язані з цією древньою культурою.

Причина смерті людини не ясна, проте фахівці знайшли в двох його зубах сліди інфекції, повідомляє USA Today. Нагадаємо, Zhelezyaka.com раніше писала про те, що свердління зубовпроисходило ще 9 тис. років тому.