Спочатку знімай, потім фокусуй

221

Ідея для багатьох здається абсурдна, однак фахівці зі Стенфордського університету вважають по-іншому. Вони розробили систему, яка дозволяє спочатку зняти зображення, а потім його сфокусувати.


Спочатку знімай, потім фокусуй

Винахідники стверджують, що дана технологія виявиться незамінною при зйомці спортивних подій, а також у тих випадках, коли швидко сфокусувати камеру не вдається.

В звичайних цифрових апаратах сенсор розташовується позаду лінз, кожен піксель в ньому реагує на рівень світла. Якщо світлові промені несфокусированы, це призведе до змащеній картинці.

Пет Ханрахан (Pat Hanrahan) і його команда знайшли спосіб, як підлаштувати світловий потік після того, як він досягне камери.

Вони вбудували рамку з 90 тис. лінз, кожна з яких не перевищує 125 мікрометрів, між об’єктивом і сенсором. Кут, під яким падають промені, фіксується кожної микролинзой, також визначається кількість проник світла від кожного променя.

Потім за допомогою спеціальної програми інформація обробляється, ЗА налаштовує окрему микролинзу для отримання сфокусованого зображення, яке могло б вийти, якщо б знімок був у фокусі.
При цьому фокусується кожна частина картинки, а не тільки головний об’єкт.

Трасування променів замінить традиційну налаштування розміру діафрагми, яка регулює кількість світла, що надходить, а також глибину різкості.

За законами фізики, чим менше світла, тим більше повинна бути діафрагма, а значить, відстань, при якому зображення сфокусовано, також скорочується. Система ж, розроблена Hanrahan, дозволить робити знімки навіть при поганих умовах освітлення і фокусувати об’єкти, розташовані на різних дистанціях від камери.
New Scientist