Сплющений апельсин готовий до дослідження

486

У Мексиці проводяться тестування робота, виглядає як сплющений апельсин і призначеного для роботи під водою. Особливістю даного апарату стало те, що він здатний працювати автономно без кабельного з’єднання на великій глибині. Зараз робота хочуть використовувати для вивчення карстової воронки La Pilita на глибині 115 метрів.


‘Сплющений апельсин’ готовий до дослідження
‘Сплющенный апельсин’ готов к исследованию
‘Сплющений апельсин’ готовий до дослідження

Дане тестове випробування стане першим кроком на шляху до більш грандіозної місії з дослідження найглибшої у світі карстової воронки Zacatуn, що знаходиться в Мексиці. Найбільша глибина, на яку спускалися до неї дайвери, становить 282 метри, проте спеціалісти так і не досягли її дна.

‘Сплющенный апельсин’ готов к исследованию
‘Сплющений апельсин’ готовий до дослідження

Вивчення за допомогою звичайних сонарів в цьому випадку також є нерезультативним, оскільки сучасні сонари не працюють на таких дистанціях.

В рамках проекту DEPTHX (Deep Phreatic Thermal Explorer), підтримуваного NASA, передбачається занурення 2,5-метрового автономного апарата, обладнаного 56 сонарными сенсорами: 32 сенсора з дальністю 100 метрів і 24 з дальністю 200 метрів. Дані, отримані від сонарів, робот використовує для виявлення перешкод і визначення свого розташування на тривимірній карті, повідомляє Eurealert.