Сонцезахисний крем шкідливий для шкіри

288

Вчені з Університету Каліфорнії Riverside зробили висновок, що сонцезахисний крем шкідливий для шкіри.
Коли світло потрапляє на тіло, ультрафіолетове випромінювання поглинається молекулами шкіри, що може стати причиною виникнення шкідливих сполук, називаних як ROS (reactive oxygen species). Наприклад, ROS можуть взаємодіяти з компонентами клітин, такими як мембрани, мітохондрії і ДНК, сприяючи їх пошкодження і викликаючи їх старіння.


Сонцезахисний крем шкідливий для шкіри
Солнцезащитный крем вреден для кожи
Сонцезахисний крем шкідливий для шкіри

При нанесенні сонцезахисного крему на шкіру, особливі молекули – ультрафіолетові фільтри, що містяться в ньому, зменшують кількість поглинених променів. Через деякий час ці фільтри проникають углиб шкіри, під епідерміс, роблячи її сприйнятливою до ультрафіолету.

Ультрафіолетові фільтри (octylmethoxycinnamate, benzophenone-3 і octocrylene), широко використовувані в кремах, виробляють шкідливі ROS при впливі ультрафіолету, збільшуючи його вміст. Між тим, проникнувши всередину, крем не захищає від дії променів, повідомляє Physorg.

Дослідники радять, що якщо попадання під сонячні промені неминуче, слід наносити крем у великих кількостях, рясно змащуючи шкіру, щоб на її поверхні завжди був присутній захисний шар. Краще всього наносити крем з високим захистом. Нанесення його в невеликих обсягах приносить більше шкоди, ніж користі, кажуть вчені.