Шопінг корисний для здоровя

329

У жінок з’явився ще один пристойний привід проводити більше часу в магазинах. Вчені заявили, що шопінг благотворно сказываетсяя на здоров’я, повідомляє Wall Street Journal.


Шопінг корисний для здоров’я

Вчені з Університету Кентуккі в 1995 році провели дослідження щурів, які вивчали незнайомі куточки своїх клітин, що еквівалентно виявлення нового відділу в універмазі. Коли щур вивчала нове місце, рівень допаміну в мозковому центрі задоволення підвищувався.

Радість від святкового шопінгу багато в чому залежить від допаміну – хімічної речовини мозку, яка відіграє важливу роль у нашому душевному і фізичному здоров’ї. Наприклад, мозок людей, які страждають хворобою Паркінсона, майже не виробляє допаміну.

Вчені з університету Имори в США провели інший експеримент. В ході дослідження на добровольцях їх приєднують до MRI-сканера і через трубочку подавали в рот просту воду або солодкий напій Kool-Aid. Іноді краплі Kool-Aid подавалися в передбачуваному порядку, а іноді випадковим чином. Але сканери показали високий рівень активності тоді, коли Kool-Aid подавався випадково. У разі передбачуваної моделі активність майже не підвищувалася. Це свідчить, що очікування задоволення, чи то Kool-Aid або нове плаття, підвищує рівень допаміну.
Оскільки досвід шопінгу неможливо відтворити на сканері, інші дослідники використовують енцефалограми, що вимірюють електричну активність мозку. Британська консалтингова фірма Neuroco використовують портативні монітори, прикріплені до покупцям, складаючи карти мозку”, що допомагають зрозуміти купівельні звички. Карти показують, що мозкові моделі людей, які просто дивляться на товари, суттєво відрізняються від моделей тих, хто має намір зробити покупку.