Школярів будуть готувати в космос

576

У Ростовській області відкрився єдиний в країні центр, де школярів вчать керувати цими космічними кораблями. Ази пілотування підлітки опановують на тих самих тренажерах, що і реальні екіпажі, які готуються до польоту на орбіту, повідомляє Вести.


Школярів будуть готувати в космос

Побачити, як школярі керують цією космічною станцією, до сьогоднішнього дня можна було тільки в кіно. В секрети таких технологій в країні посвячували лише обраних вчених і військових. Тренажери, в деталях імітують роботу космічних апаратів, у Новочеркаську будують вже 30 років. Тепер цю складну техніку в космоцентре із задоволенням освоюють діти.

“Тут клавіатура, тут безліч кнопок, очі розбігаються, – зізнається школяр Денис Городищев. – Яку кнопку натиснути, навіщо це треба і що буде, якщо я натисну”.

Від бажаючих займатися тут навіть на канікулах відбою немає. Денис Городищев вчиться керувати знаменитим вертольотів “Чорна акула”, а його товариші в цей час спускаються в точній копії космічного апарату “Союз” з орбітальної станції на Землю. Незвичайні заняття ведуть незвичайні викладачі. Що таке космос, наприклад, пояснює інопланетянин.

Про невагомості в космосі розповідає льотчик-космонавт Олександр Серебров. Фільм зняли на борту космічної станції і тепер показують дітям. “Закон всесвітнього тяжіння Ньютон відкрив після того, як на голову йому впало яблуко, – розповідає космонавт. – Ось я його відпускаю, а воно чомусь не падає”.

В невагомості, пояснюють з орбіти школярам, все по-іншому. Рідина не витікає зі склянки, тому що немає тяжкості. Чай п’ють з поліетиленових пакетів, а якщо вода пролилася, вона літає, і її можна ловити ротом. Космонавти приймають душ у герметичному відсіку, і ллється рідина більше схожа на крем або гель.

“Коли перший раз ми анкетували дітей, які прийшли до нас, то багато говорили, що вони хочуть бути менеджерами, юристами, фінансистами. І тільки одна дитина сказав, що він хоче створювати космічну техніку, – каже генеральний директор центру тренажеробудування і підготовки персоналу Валентин Шикшунов. – Але після того як вони попрацювали у нас десь півроку, 80-85% дітей зізналися, що хочуть тут працювати, створювати ось такі тренажери”.

У новорічні свята загону юних космонавтів дозволили навіть оглянути цеху дослідного виробництва, де метал гнуть, як пластилін, збираючи космічні апарати.

Майбутній корабель “Кліпер” ще знаходиться в кресленнях, а в центрі вже закінчують комп’ютерні програми для підготовки пілотів.