Шкіра – terra incognita нашого організму

305

Шкіра, одна з найважливіших частин людського організму, являє собою своєрідний зоопарк, в якому живе безліч різних організмів, у тому числі раніше не вивчених, кажуть фахівці Медичного центру при Нью-йоркському університеті. У ході дослідження вони виявили наявність близько 182 видів бактерій на шкірі, 8% з яких були раніше невідомі і ніде неописаны.


Шкіра – terra incognita нашого організму

Вивчення є першим у своєму роді за визначенням структури популяцій бактерій за допомогою ефективного так званого молекулярного методу.

Кожа - terra incognita нашего организма
Шкіра – terra incognita нашого організму

Вчені досліджували бактерії на передпліччях шести здорових людей: трьох чоловіків і трьох жінок.
За словами д-ра Блейзера, шкіра є terra incognita, невідомим світом, який він і його колеги повинні відкрити.

Згідно з дослідженням, деякі з бактерій, що мешкають на шкірі більш-менш постійно, інші є кочівними. При чому склад різних бактерій змінюється від людини до людини. Вчені підрахували, що кількість мікроорганізмів, в нашому тілі, перевершує за чисельністю кількість наших клітин у співвідношенні 10 до 1. Деякі мікроби, в тому числі на тілі, є рідними для тіла. Їх популяція змінюється у відповідності з тим, як ми живемо. Збереження популяції бактерій в нашому тілі в стабільному стані є запорукою нашого здоров’я, говорить д-р Блейзер.

Більше половини, 54,4% бактерій, виявлених в ході вивчення, належали до роду Propionibacteria, Corynebacteria, Staphylococcus і Streptococcus, які вважаються більш-менш постійними мешканцями нашої шкіри.

Було виявлено, що у різних людей є різні бактерії. Тільки чотири види : Propionibacterium acnes, Corynebacterium tuberculostearicum, Streptococcus mitis і Finegoldia AB109769 – були присутні у всіх учасників.

Вчені говорять про те, що безліч факторів впливає на структурний склад популяції бактерій, наприклад, погода, світло, використання косметики. Також було виявлено, що 71,4% загальної кількості видів були унікальні для кожної людини.

Три види бактерій були присутні тільки у чоловіків: Propionibacterium granulosum, Corynebacterium singulare і Corynebacterium appendixes. Хоча в експерименті брало участь невелика кількість людей, і фахівці не могли робити узагальнюючі висновки, вчені все-таки припускають, що видовий склад бактерій у чоловіків і жінок відрізняються.