Щелепи-катапульта: мурашки поза конкуренцією

459

Виявляється, такі крихітні створення як мурахи мають найшвидші щелепи у тваринному світі. До такого висновку прийшли вчені з університету Каліфорнії, Берклі. Вони встановили, що мурашки стискають свої щелепи зі швидкістю 125-230 км/год. Середній час закриття мурашиної пасти склало 0,13 мс. Це в 2,3 тис. разів більше, ніж людина витрачає на одне моргання оком. Раніше вважалося, що найшвидші щелепи має богомол.


Щелепи-катапульта: мурашки поза конкуренцією

Неймовірним став також той факт, що мурахи використовують свій щелепний апарат не тільки для добування їжі, але і для свого роду “катапультування” при появі небезпеки.

Сила, з якою вони стискаються, дозволяє цим комахам відлітати на безпечну відстань. Тіло мурашки досягає в довжину однієї третини дюйма, при цьому він здатний відкинути себе на 3,2 дюйма вгору або 15,6 дюймів у бік. Якщо провести аналогію з людиною, то ми б змогли стрибати на висоту 13 метрів або на 40 метрів в бік, маючи такі ж щелепи. Для дослідження фахівці задіяли камеру, яка змогла записувати відео з частотою тисячі кадрів в секунду. Проаналізувавши руху мурашки на знімках, вчені змогли виміряти швидкість роботи його щелепи.