Сенсація: нові види динозаврів

453

Вчені приголомшені новим відкриттям. Їм вдалося розкопати гігантське поховання динозаврів, серед яких були представники невідомих їм раніше видів.
Вперше на дивну знахідку натрапив місцевий фермер з північно-західної китайської провінції. У квітні 2004 року він виявив предмет розміром 20 см, що нагадував собою коричневий камінь. Зрозумівши, що перед ним частину гігантського динозавра, щасливчик звернувся до фахівців.

25 серпня 2006 року національним телеканалом CCTV була проведена пряма трансляція розкопок, в ході яких вдалося зробити ряд дивовижних відкриттів.

“Ми вирішили організувати живу трансляцію, тому що ці останки є дуже цінними”, – заявив Ксу Ксінг, археолог з Інституту палеонтології Китайської Академії наук.

Тут були розкопані вісім сауроподов, величезних довгошиїх травоїдних динозаврів, що жили в середині Юрського періоду 160 млн. років тому. Вони були знайдені на території 3 тис. квадратних метрів в містечку Лингву. Двадцять вісім зубів лежали рядами в землі. Також фахівці знайшли хребець висотою 1,1 метр, який став найбільшим з коли-небудь виявлених в Азії.

За словами археологів, динозавр належить до групи диплодоков, яких раніше знаходили, головним чином, в південній півкулі, наприклад, у Танзанії, Аргентині. Інших диплодоков відшукували в Північній Америці.

Відкриття свідчить на користь теорії, яка передбачає, що континенти Африка, Америка та Азія були в минулому з’єднані.

Сауроподы були найбільшими тваринами на землі в Юрський період. Вони могли виростати до 40 метрів і важити 100 тонн.

У більшості випадків останки динозаврів знаходили поодинці, тому знахідка в Китаї є дуже рідкісною, повідомляє Xinhua.